Styl futurystyczny

Wiele osób twierdzi, że aby wyróżnić się z otoczenia, należy nosić na sobie futurystyczne ubrania lub wybudować sobie futurystyczny dom. Wtedy z całą pewnością zostaniemy zauważeni przez innych i będzie mówiło się o nas bardzo dużo.

Futurystyczne domy, mają przede wszystkim niespotykane kształty i zwykłym ludziom ciężko się w nich odnaleźć. W miejscu gdzie w większości budynków znajduje się kuchnia, tutaj może być salon, w miejscy na łazienkę jest sypialnia itp. Można powiedzieć, że rozkład pomieszczeń może być tu nieco zwariowany a i ich eksploatacja często nie do końca zgadza się z powszechnym rozumieniem.

Do budowy futurystycznych domów, nie używa się zwykłych materiałów. Najczęściej króluje tu szkło, czy inne niezwykłe materiały, które nie do końca kojarzymy z materiałami budowlanymi. Dlatego często mamy np. szkło zamiast ścian czy sufitu. Również wnętrza takich domów często wyglądają nieco „kosmicznie”. Stoły czy krzesła w różnych kształtach, lampy umieszczone w dziwnych miejscach, czy jeszcze innego rodzaju niespodzianki. Czasami trudno się w tym wszystkim „połapać”, dlatego z całą pewnością nie są to domy dla tradycjonalistów.

W futurystycznych domach często wykorzystuje się też najnowsze rozwiązania technologiczne. Mówimy tu np. o ekologicznym ogrzewaniu domu, o wielu ruchomych dodatkach, czy też o naszpikowanej elektroniką kuchni.

Nie możemy też nie wspomnieć, o ogrodach które często otaczają takie budowle. One również znacznie odbiegają od tych standardowych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Pełno w nich niespodziewanych dodatków, „nagłych zwrotów akcji”, niezbyt spójnych ze sobą roślin itp. Jednakże w zestawieniu z budynkiem, zwykle tworzą one całość i doskonale się razem uzupełniają.

Futuryzm

Futuryzm

Czy takie futurystyczne budynki są dla wszystkich? Z całą pewnością nie. Źle czuły by się w nich osoby starsze czy tradycjonaliści, którzy przyzwyczajeni są do popularnych rozwiązań architektonicznych. Ale wcale to nie znaczy, że takowych budynków nie będzie powstawało coraz więcej. Albowiem osób które chcą się nieco wyróżnić nie brakuje, a dom, to znakomite miejsce na taką odmienność.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Style domów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *