Wybieramy styl domu

Zastanawiając się na wybraniem projektu na swój przyszły dom, musimy przede wszystkim wybrać styl, w jakim ma on być wykonany. Styl ten powinien być odzwierciedleniem naszych upodobań, wizji, ale powinien też komponować się z naturą, z innymi domami które znajdują się w naszej okolicy itp. Wybór ten powinien być dokonany bardzo starannie, gdyż po zakończeniu budowy ciężko już o jakieś większe zmiany.

Przeglądając katalogi z projektami, zauważmy, że domy jednorodzinne możemy budować na wiele różnych stylów. Czasami ten ogromny wybór sprawia, że nie wiemy do końca na co się zdecydować. Albowiem każdy z tych stylów ma swoje plusy i minusy, więc nie należy się spieszyć z dokonaniem ostatecznego wyboru.

Przy przeglądaniu wspomnianych katalogów na pewno zauważymy, że do lamusa odchodzą proste bryły, które królowały w architekturze jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj projekty są bardziej futurystyczne, uwzględniają nowoczesne materiały i najnowsze rozwiązania technologiczne. Często ich bryła jest bardzo skomplikowana, stosuje się w nich różne dodatki, które mają przyszłą budowlę nieco wyróżnić.

Ale nie oznacza to, że nie znajdziemy nigdzie tradycyjnych projektów. Albowiem i one cieszą się dużym „wzięciem” wśród osób pragnących wybudować sobie nowy dom. Najlepszym przykładem mogą tu być chyba domy w stylu góralskim, które często widzimy nie tylko w górach ale nawet i nad morzem.

Wybieramy styl

Wybieramy styl

Co ciekawe, ludzie coraz częściej chcą łączyć różnego rodzaju style w budownictwie. Dlatego sporo pracy mają architekci, którzy przygotowują projekty na specjalne indywidualne zamówienie. To właśnie w takich indywidualnych projektach najczęściej spotykamy mieszanie się stylów i np. wykorzystanie w góralskich kształtach budynków nowoczesne i nieco futurystyczne materiały. Czy zawsze ma to pożądany skutek? To już kwestia gustu i poczucia estetyki u osób, które w takich budynkach mieszkają. Ważne, by one czuły się w nich dobrze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady dla budujących i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *